Polecamy

Garmin Vivoactive: Twój gadżet do aktywnego życia

Ciemne kolory farb a tradycyjne wnętrze

Zdrowie i uroda

Czym jest i na czym polega hipnoterapia?

Hipnoterapia, jak sama nazwa wskazuje, to terapia oparta na hipnozie. Hipnoza przez większość osób kojarzona jest z tykającym wahadełkiem, zwłaszcza w niezbyt przyjaznych filmów. Przede wszystkim przed wchodzeniem w szczegóły, należy zaznaczyć, że stan hipnozy jest zupełnie naturalny dla naszego organizmu. W trakcie doby nasze ciało i umysł spontanicznie niejednokrotnie wchodzą i wychodzą w hipnozę. Przez to śmiało można powiedzieć, że nie ma osób odpornych na hipnozę. Czym zatem jest hipnoza? To naturalny, fizjologiczny stan, w którym znajduje się umysł człowieka. 

Ludzki umysł funkcjonuje na różnych częstotliwościach. Bycie na wysokiej świadomości przypisywane jest do częstotliwości beta. Nieco niżej, kiedy umysł znajduje się w tzw. zamyśleniu, występują częstotliwości alfa. Na kolejnym, niższym stopniu, kiedy umysł osiąga stan sprzed wejścia w sen, spotykane są częstotliwości teta. To ten moment, w którym ciało relaksuje się, a umysł pozostający w świadomości, zaczyna tworzyć różne obrazy. Kolejną częstotliwością jest delta, w której nasz umysł znajduje się w czasie nieświadomego snu. Poznając częstotliwości, na jakich działa nasz umysł, łatwo można domyślić się, które z nich osiągane są w stanie hipnozy. Oczywiście jest to częstotliwość alfa i teta. Hipnoza uważana jest za stan zbliżony do relaksu lub swoistego transu i właśnie wspomniane częstotliwości bardzo sprzyjają tej sytuacji. 

Hipnoterapia - co to jest?

Hipnoterapia to rodzaj terapii oparty na wykorzystaniu stanu hipnozy. Dokładnie o tym zjawisku przeczytać można na stronie https://hejos.pl/hipnoterapia-co-to-jest-i-kiedy-warto-sie-zdecydowac/. Jak przebiega taki rodzaj sesji terapeutycznej? Przede wszystkim osoba decydująca się na ten rodzaj terapii nie powinna obawiać się niczego złego. Celem hipnoterapii jest korzystny wpływ na dobro i funkcjonowanie klienta, poprzez wywołanie trwałej zmiany. Pierwszym krokiem oczywiście jest wprowadzenie w stan hipnozy. W tym celu stosuje się indukcję hipnotyczną, czyli procedurę, której efektem jest wejście w hipnozę. Pacjent, który osiągnął stan hipnozy, prowadzony jest za pomocą narzędzia "Regresja do Przyczyny". Podróż odbywa się przez przeszłość zahipnotyzowanego, do momentów, które niekorzystnie wpłynęły na jego życie. Zatrzymując się na tych sytuacjach, hipnoterapia pomaga pozbyć się niekonstruktywnych emocji i przekonań, które zastępowane są uwolnieniem od poczucia winy, czy też zmianą odczuć. Po zakończonej hipnozie, poprzez rozmowę, terapeuta tłumaczy zależności jakie przepracowywana sytuacja generowała dalej w życiu pacjenta. Rozmowa ma na celu wzbudzenie jeszcze większych i lepszych odczuć w kliencie.

Hipnoterapia

Dla kogo hipnoterapia?

Obecnie wiele osób decyduje się skorzystanie z pomocy specjalistów. Wszelkie terapie mają na celu przepracowanie traumatycznych, bolesnych i niezrozumiałych momentów z naszego życia. Rodzaj terapii, na jaką decydujemy się to kwestia indywidualna. Przede wszystkim do niczego nie możemy się zmuszać. Warto wspomnieć, że hipnoza jest stanem naturalnym każdego organizmu, dlatego każdy może jej spróbować. Dla kogo hipnoterapia będzie dobrą alternatywą? Głównie dla osób borykających się z problemami o podłożu psychicznym, emocjonalnym oraz fizycznym. Hipnoterapia pomaga w walce z fobiami, lękami, zachowaniami kompulsywnymi, nałogami i złymi przyzwyczajeniami, zaburzeniami nastroju oraz wszelkimi kwestiami emocjonalnymi. Powrót do podłoża, daje jasny wgląd w to, co negatywnie wpłynęło na człowieka. Pozwala naprawić lub zamienić odczucia, co w konsekwencji zmienia jakość życia, a człowiek na zawsze pozbywa się obciążających emocji i poczucia winy. 

Gdzie można skorzystać z hipnoterapii? 

Czujesz, że hipnoterapia to dobre rozwiązanie dla Ciebie? Masz w sobie dużo energii i gotowości do zmian? Chcesz poprawić jakość swojego życia? To odpowiedni moment, aby poszukać ośrodka, który prowadzi hipnoterapię. Ten rodzaj uzdrawiania zyskuje na popularności, dlatego możesz mieć pewność, że znajdziesz w swoich okolicach specjalistę od hipnoterapii. Dobrą alternatywą są też spotkania online. Taka terapia właściwie nie różni się w żadnym stopniu od tradycyjnego spotkania, a jej efekty są takie same. To, w jaki sposób chcesz uczestniczyć w hipnoterapii, zależy wyłącznie od Ciebie i Twoich preferencji. Każde z rozwiązań ma swoje plusy, jednak głównym celem obu jest wprowadzenie trwałych, pozytywnych zmian do Twojego życia. Warto spróbować hipnoterapii, ponieważ jej cudotwórcze działanie przenosi jakość życia na kompletnie nowy poziom. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Likier – czym jest? Jakie są charakterystyczne...

Likier jest rodzajem gęstej i słodkiej wódki. To jednak względne określenie. W krajach...

Czym są feminizowane nasiona konopi?

Najbardziej poszukiwane feminizowane nasiona konopi to te, które zostały poddane feminizacji...

Uzależnienie od komputera - poważny problem...

Uzależnienie od Internetu i pośrednio od niego (siecioholizm) jest stosunkowo nowym zjawiskiem we...